Briliant 66, 74, XL 84

 

Jedná se o velice oblíbený model mezi zákazníky. Kombinace minimalistického designu a praktické účinnosti dělají z těchto bazénů typ vhodný pro každého zákazníka.

Pro zajištění bezpečnosti je vstup, schody a dno bazénu vybaveny protiskluzovým povrchem a po celém obvodu je typ Briliant vybaven stupínkem pro bazpečný vstup a výstup z bazénu. Hlavní vstup do bazénu je navržen tak, aby poskytl co nejvíce místa pro plavání. Je vybaven integrovaným hydrostatickým ventilem.

VÝHODY

 

  • vstup do bazénu s protiskluzovým povrchem je navržen tak, aby poskytnul co nejvíce místa pro plavání
  • stupínek po celém obvodu zajišťuje bezpečný vstup a výstup z bazénu
  • prostor pro sezení a relaxaci je vhodný pro instalaci masážních trysek
  • schody a dno bazénu mají protiskluzovou úpravu

  VÝHODY XL-BRILIANT

  Upravená verze bazénu BRILIANT obsahuje navíc:

  • místo pro instalaci roletového krytu Compass Rollo Cover
  • madlo po obvodu bazénu pro bezpečnou funkci lamelového krytu

briliant

 

Strukturabazenu-4_2

 Gelcoat je svrchní ochranná vrstva bazénu, mimořádně odolná vůči UV záření a mechanickému poškození, která byla vyvinuta
 na výrobu povrchů luxusních jacht. 
 Barvy, které používáme do bazénů Compass patří k nejpokročilejším systémům gelových nátěrů na světě. I proto zůstávají bazény Compass po letech stále stejné. 

2 Uzavřený lem, rolovaný přes celý okraj bazénu, zajišťuje jeho extrémní pevnost a stabilitu při zachování jeho potřebné pružnosti. 
To je velmi důležité při samotné přepravě a instalaci. Bazén s uzavřeným lemem dokonale drží svůj tvar.

3 První voděodolná bariéra skládající se z vinylesterové pryskyřice se nanáší na vrstvu gelcoatu a zabraňuje procesu osmózy.

 Součástí vnější vrstvy, která je v přímém kontaktu s okolním prostředím, je výztuž balzového dřevaBalzové dřevo je velmi lehké, a proto se používá např. na          stavbu leteckých modelů. Díky dostatečné tloušťce a strategickému umístění podél stěn bazénu se bazén obejde bez dalších výztuh.

Druhá vodotěsná bariéra poskytuje maximální pružnost a pevnost bazénu. Tato vrstva je vyztužena skelným vláknem.

Rohože jsou vyrobeny ze skelných vláken, slepených pevným pojivem. Lze je snadno ohýbat a vyztužovat nejvíce namáhané plochy bazénů – zejména záhyby a    schodiště.

S karbonem, tzv. uhlíkovým vláknem se můžeme setkat u sportovního vybavení, vyrábí se z něj např. tenisové rakety, lyže nebo rámy bicyklů. Původně materiál    určený pro letecký průmysl jsme se rozhodli využít pro zdokonalení našich bazénů. Karbon je totiž lehký a velmi pevný a právě pro tyto vlastnosti jsme přidali                karbonové vlákno do nejvíce namáhaných částí bazénu. A tak jsou Compass bazény jedny z nejpevnějších a tvarově nejstálejších na trhu.

Třetí, hlavní voděodolná bariéra, vyvinutá v Austrálii a USA. Keramická vrstva byla původně vyvinutá pro NASA projekty, kde jsou všechny materiály testovány na  odolnosti v nejnáročnějších podmínkách. Compass bazény tak mají garantovanou 100% ochranu proti osmóze.

Polyesterová vrstva, která se aplikuje na keramickou vrstvu tvoří hlavní konstrukční část celého kompozitního bazénu. Po vytvrzení dává bazénu velmi dobré mechanické vlastnosti.

 

NOVA COLOURS 

Technologie barev Nova® je jedním z nejpokročilejších systémů gelových nátěrů na světě. Barvy se míchají z nového typu velmi drobných (0,3 – 0,5 mm) třpytivých a barevných částic a zdokonalené základní barvy.

Voda v bazénu v barvách Nova® působí jiskřivě a „čerstvě“ a tento efekt se zesiluje za jasného počasí, kdy je bazén zalitý slunečními paprsky.

 

NOVA-STONENOVA-GRAYNOVA-PEARL
NOVA-ANTHRACITENOVA-NAVYNOVA-BLUE


BI - LUMINITE & CYBER COLOURS

Bi-Luminite® povrch a jeho 3D barvy jsou revoluční změnou v barevnosti bazénů.
Tyto barvy vznikají aplikací drobných třpytivých a barevných částic (0,5 – 1,0 mm) pod povrch bazénu a použitím dvou barevných vrstev místo jedné. Vzniká tak 3D efekt, který díky patentovanému Bi-Lumination® procesu vytváří unikátní vizuální dojem a širokou škálu nádherných barev.
Bazén se tak stává zářivým diamantem každé zahrady či interiéru.

Charakteristika:

 • 2 vrstvy speciálních barev
 • barevný efekt třpytivé mořské laguny
 • vrstvy barev se nanášejí ručně jako na nejdražších autech, proto je každý bazén originál

 

SMOKEY-QUARTZGOLDEN-PEBBLEBLUE-SAPHIRE
CYBER-WHITEBLUE-GRANITEPAPYRUS-WHITE

 

VANTAGE - SAMOČISTÍCÍ BAZÉN

Co je systém VANTAGE® na automatické čištění bazénu?

VANTAGE® je automatický systém, který pomocí trysek proudem vody postupně žene nečistoty od bočních stěn, přes celé dno až ke dnové výpusti. Tento proces probíhá současně s filtračním režimem a průběžně čistí bazén od mechanických nečistot.

VANTAGE® je účinnější než jakýkoli bazénový vysavač, navíc pracuje zcela sám v předem nastavených časových intervalech.

JAK VYPADÁ VANTAGE®?

Samočistící bazén vypadá jako každý jiný, jen na stěnách a dně bazénu je navíc systém nenápadných trysek, které se v provozu postupně vysouvají a rotují.

Trysky jsou dodávány ve třech barevných variantách, aby ladily s barvou bazénu.

vantage-samocistici-bazen

ÚKLID, CO NENÍ ANI SLYŠET!

Jak funguje VANTAGE®

 • Trysky rotující okolo své osy silným proudem vody nahrnují nečistoty ze schodů a dna bazénu tak, aby se dostaly k výpusti na dně bazénu (1).
 • Odtud putují do sběrné nebo filtrační nádoby (2,3).
 • Průtok vody v systému zajišťuje nasávací ventil (4).

VANTAGE® se dá instalovat pouze do nově pořízených bazénů. Jeho instalaci provádí pouze vyškolení technici, tím je zaručený bezproblémový chod systému.

VANTAGE® čistí automaticky, bezpečně a tiše

 • je v provozu kdykoliv, i během koupání v bazénu
 • pracuje dle předem zadaného časového nastavení
 • je naprosto bezpečný a neslyšitelný
 • čistí všechny mechanické nečistoty

 

hydroeco-bazen-bez-zazimovani

BAZÉN BEZ ZAZIMOVÁNÍ - HYDROECO POOL 

Co je to HydroEco pool?

HydroEco – bazén bez zazimování je systém pro bazény, kdy přes zimu nevypouštíte bazénovou vodu

Jak funguje bazén bez zazimování?

Během zimy zůstává bazén napuštěný. U bazénu je namontováno zařízení, které kontroluje teplotu vody a díky řízené cirkulaci vody v bazéně zajišťuje, že voda nezamrzá. Před instalací HydroEco musí být voda upravená na požadované parametry a během zimy je potřeba její kvalitu hlídat.

Co když voda na povrchu zamrzá?

Na hladině bazénu se může vytvořit ledová vrstva – toto platí pouze u keramických bazénů, které jsou konstruovány tak, aby led neohrozil stěny bazénu svým tlakem. Bazén je kónický a vznikající vztlak vytlačuje „ledovou kru“ nahoru.

Výhody bazénu s celoroční údržbou vody

 • Ušetříte za vodu
 • Ušetříte za zazimovací a zajarňovací práce
 • Přispíváte k udržitelnosti životního prostředí

Jaký je vliv na kvalitu vody?

 • V případě správné a pravidelné péče, vydrží voda v bazéně řadu let bez výměny a v dobré kondici. Ani po letech znehodnocena.
 • Voda v bazéně se přirozeně obnovuje dešťovými srážkami. Celkový objem vody v bazénu o ploše 4x8m se vymění za 1,5 – 2 roky, podle úhrnu srážek
×

Splátková kalkulačka ESSOX