Kód: 935012ET

UV-C Sterilizátor Eco Tech 40W

1 hodnocení
7 940 Kč 11 175 Kč Sleva 28 % 6 561,98 Kč bez DPH
Skladem >20 Ks

Nízkotlaká UV lampa - vhodná pro privátní bazény

Kategorie: UV sterilizátory
Hmotnost: 4.6 kg

Plášť je vyroben z nerezové oceli AISI 304 a proto je sterilizátor UV-C ECO TECH primárně určen pro privátní bazény, kde není pro dezinfekci vody použit chlór či elektrolýza soli.

Více o nerezové oceli naleznete zde: RADY A TIPY k nerezové/korozivzdorné oceli AISI

Desinfekce ultrafialovým zářením patří mezi technologie, které jsou v poslední době stále častěji používány pro zkvalitnění technologie úpravy pitné a bazénové vody. Princip desinfekce spočívá ve fotochemickém poškození RNA a DNA, proteinů, enzymů či jiných biologicky významných makromolekul.

Účinnost desinfekce je závislá na dávce UV záření, typu použité UV lampy a jejich uspořádání vzhledem ke směru proudění pitné, resp. bazénové vody. Pro správný výběr vhodného typu UV zařízení je nutné stanovit a zaručit potřebnou dávku UV záření, závislou na průtoku a kvalitě vody z hlediska její propustnosti, tj. koncentraci a typu rozpuštěných a nerozpuštěných látek, které ovlivňují odraz či pohlcení UV záření.

Nízkotlaké monochromatické UV lampy vyzařují UV záření o vlnové délce 254 nm, intenzita vyzařované UV energie je pouze v jedné hladině a je silně závislá na teplotě upravované vody a hodnotě průtoku. Výsledkem toho je, že tento typ nízkotlakých UV lamp má pouze germicidní účinky.

Možnost kombinace UV záření s dalšími technologiemi úpravy vede k dosažení vysoké jakosti vody. Výhodou je snížení provozních nároků, resp. úspora dávkované chemie a bezpečný i snadný provoz v automatickém režimu. Nevýhodou je možnost vzniku sekundární kontaminace, samotné UV záření tedy není vhodné používat k hygienickému zabezpečení. V praxi se proto kombinuje např. s chlorováním.
 

Model Max. průtok Intenzita záření Počet UV lamp: výkon Napojení DN Délka jednotky

40W/35 m3  20 m3/h 33 mJ/cm2 1 x 40 W D63-50 mm 850 mm

 

  • Lampa je hermeticky uzavřena v pouzdře
  • UV záření je pro naprostou většinu organismu smrtelně nebezpečná. Používáme jej pro ničení řas, parazitů, plísní, virů, kvasinek a bakterií obsažených ve vodě
  • Životnost lampy až 9 000 h
  • Prodej nově možný i po 1 kuse

Technické parametry

Výkon: 40 W
Intenzita záření: 30 mJ/cm2
Doporučený průtok vody: 11 m3/h
Max. průtok: 23 m3/h
Max. pracovní tlak: 2 bar
Napojení sání / výtlak - lepení: 63-50 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX