Vysvětlení pojmů

Vysvětlení některých pojmů

Co je UV ochrana?

UV ochrana chrání polykarbonát, ale i Vás před škodlivými vlivy UV záření ze Slunce. 

Co je Elox? 

Elox je povrchová úpravou hliníku a jeho slitin, který vzniká anodickou oxidací – eloxováním. Jestliže uměle oxidujeme hliník, vznikne na povrchu velmi tvrdá, stejnoměrná ochranná vrstva. To je výhodnější než lakování nebo potahování, protože barvivo může být jen těžko odřeno nebo uvolněno při ohýbání materiálu. 

Co je EPDM? 

EPDM je syntetický polymer na etylen – propylenové bázi má velmi dobré fyzikálně-mechanické vlastnosti, odolnost v prostředí s působením atmosférických vlivů a je rezistentní vůči mnoha chemikáliím.

Upozornění na některé neovlivnitelné skutečnosti

  • Zapařování v prostoru dutinek dutinkového Polykarbonátu je způsobeno kondenzací vzdušné vlhkosti způsobené rozdílem teplot uvnitř a vně zastřešení, nelze mu zabránit a není na závadu výrobku.
  • Odstíny Eloxu mohou být nepatrně odlišné, to může být způsobeno drobnou odchylkou ve výrobě a přirozeným stárnutím povrchu materiálu, tomuto jevu nelze předejít a není na závadu výrobku.
  • Drobné nečistoty zapečené v Polykarbonátu - Dle vyjádření výrobce se jedná o technický plast a zrna spečeného Polykarbonátu do velikosti 3 mm jsou tolerovány normou a nemají vliv na funkčnost materiálu.
  • Možnost vzniku mezery ve spoji kolejí je způsobeno roztažností materiálu, hliník má jednu z největších tepelných roztažností ze všech kovů.

 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX