Zazimování bazénu

Sezona koupání pomalu končí a Vy nevíte jak správně zazimovat bazén? 

Aby Vám bazén a jeho technologie bez problémů fungovali i po zimě na další koupací sezónu, tak je důležité ho správně zabezpečit. Nabízíme Vám využít našich služeb, kdy Vám bazén a jeho technologie profesionálně zazimujeme a také Vám můžeme odpovědět na Vaše otázky, které se týkají řešení problémů s údržbou bazénové vody. Po domluvě k Vám přijede technik, který Vám bazén profesionálně zazimuje, vysvětlí Vám vše krok za krokem, případně použije chemické přípravky, které bude potřeba. 

Je však rozdíl jaký typ bazénu chceme zazimovat. Důležité je zda je to nadzemní bazén, zapuštěný do země či nikoliv. Záleží také na tom, kde nachází strojovna Vašeho bazénu.

ZAZIMOVÁNÍ VENKOVNÍHO BAZÉNU

Pokud Vám dodavatel v návodu píše, jak správně bazén zazimovat, je dobré tyto rady uposlechnout,  protože materiál se vlivem mrazu chová různě.

Univerzální rada tedy je upustit bazén 10 cm pod skimmer a je zazimováno. Vždycky ale přemýšlejte, kde máte trubky a jak hluboko, aby Vám v zimě nezamrzly. Z trubek je dobré na zimu dostat veškerou vodu, která zde zůstala.

Než začnete bazén zazimovávat, je dobré do bazénu nalít zazimovací prostředek .

Podle objemu bazénu je dobré zazimovací prostředek nalít a nechat několikrát přefiltrovat, tím pádem se vydezinfikuje celý systém, včetně filtračního písku. Pak dobře proprat filtr, aby v něm nezůstaly nečistoty a nevznikala plíseň.

Úkolem zazimovače je dezinfikovat a stabilizovat vodu, proti vzniku řas.

 KOLIK UPUSTIT VODY NA ZIMU Z BAZÉNU?

 Záleží co vše máte v bazénu osazené:

-skimmer

-protiproud

-trysky

-sání vodních atrakcí

-světla

Takže vyberte nejspodnější možnost a začněte: vodu upusťte aspoň o 25 cm, i přesto, že máte zimní plachtu. Sníh a voda, která naprší na plachtu má taky určitý tlak, takže zvýší hladinu bazénu nad i pod ním. Můžete však použít i bazénový polštář, který hladinu vody nezvyšuje. Vodu nikdy nevypouštějte všechnu, musí zde vždy nějaká voda zůstat.

 Dejte však pozor, aby vám led v zimě nepoškodil těleso bazénu. Můžete použít při tomto nebezpečí zimní plováky, které dokáží absorbovat tlak ledu.

Tuto službu provádíme v regionech: Sokolov, Karlovy Vary, Ostrov, Klášterec nad Ohří, Boží Dar, Pernink, Přebuz, Stříbrná, Kraslice, Rotava, Oloví, Krajková, Habartov, Skalná, Aš, Hazlov, Františkovy Lázně a jejich blízkém okolí. 

 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX